მთავარიბლოგი6 რამ, რასაც მაღალი ინტელექტის მქონე ადამიანები არ აკეთებენ
6 რამ, რასაც მაღალი ინტელექტის მქონე ადამიანები არ აკეთებენ
განვიხილოთ  6 რამ, რასაც მაღალი ინტელექტის მქონე ადამიანები არასოდეს არ აკეთებენ,
ადამიანები, რომელთაც აქვთ მაღალი ინტელექტი ხშირად გამოირჩევიან არა მხოლოდ ცოდნით, არამედ იმ უნარებითაც, რომლებიც ეხმარებათ ეფექტურად მართონ საკუთარი ცხოვრება და ურთიერთობები. მიუხედავად იმისა, რომ თითოეულ ადამიანს განსხვავებული ქცევები აქვს, არსებობს გარკვეული ნეგატიური ქცევები, რომლებსაც  ინტელექტუალური ადამიანები მიზანმიმართულად არ ჩადიან:
1) ინტელექტუალური ადამიანები აცნობიერებენ, რომ უარყოფითი ემოციები, როგორიცაა სიბრაზე ან მრისხანება, შეიძლება შვებას გვრიდეს, მაგრამ საბოლოოდ ისინი არაეფექტურია. მაღალი ინტელექტის მქონე ადამიანები ცდილობენ, გამოამჟღავნონ თავიანთი ემოციები სწორად და მშვიდობიანი გზით იპოვონ პრობლემა. ამასთან, ისინი არ დაუშვებენ, რომ ემოციები მათ გადაწყვეტილებებს განსაზღვრავდეს, არამედ ცდილობენ უფრო ლოგიკურად და ცივი გონებით იმოქმედონ.
2) ინტელექტუალური ადამიანები კარგად აცნობიერებენ, რომ შეუძლებელია ყველასთვის მოსაწონი იყო. ისინი არ ხარჯავენ დროს და ენერგიას იმაზე, რომ სხვების ყურადღება მოიპოვონ, რადგან ეს ძალისხმევა ხშირად უშედეგოა და ამით მათი სულიერი სიმშვიდე ირღვევა. ამის ნაცვლად, ისინი კონცენტრირდებიან თავიანთი მიზნების მიღწევაზე და ფოკუსირებას აკეთებენ იმაზე, რაც მათთვის რეალურად მნიშვნელოვანია.
3) ხშირად დრამას და კონფლიქტის უბრალოდ უარყოფითი ემოცია მოაქვს ჩვენს ცხოვრებაში. მაღალი ინტელექტის მქონე ადამიანები თავს არიდებენ კონფლიქტებს და ცდილობენ, კონსტრუქციული დიალოგი აწარმოონ, რათა პრობლემა რაც შეიძლება მალე მოგვარდეს. მათთვის მნიშვნელოვანია მშვიდი და სტაბილური გარემო, რაც ხელს უწყობს მათი პროდუქტიულობის გაზრდას.
4) მაღალი ინტელექტის მქონე ადამიანები ყოველთვის მზად არიან ახალი ცოდნის მისაღებად და თვითგანვითარებისთვის. ისინი არასოდეს კმაყოფილდებიან და არასოდეს ფიქრობენ რომ საკმარისი იციან. ისინი აქტიურად კითხულობენ, სწავლობენ. რათა უფრო კონკურენტუნარიანები და გამოცდილები გახდნენ.
5) მიუხედავად იმისა, რომ ფინანსური სტაბილურობა მნიშვნელოვანია, მაღალი ინტელექტის მქონე ადამიანები არასოდეს იმუშავებენ მხოლოდ ფულის გამო. ისინი ეძებენ ისეთ სამსახურს, რომელიც მათ მოტივაციას აძლევს და სიხარულს ანიჭებს. მათთვის მთავარი ღირებულებაა ის, რომ სამუშაოსგან სიამოვნება მიიღონ, ხოლო ფული მხოლოდ ამ მოტივაციის ერთ-ერთი ნაწილია.