მთავარიბლოგიროგორ უნდა მოიქცეთ თუ ბოტოქსის ინექცია ახალი გაკეთებული გაქვთ
როგორ უნდა მოიქცეთ თუ ბოტოქსის ინექცია ახალი გაკეთებული გაქვთ
გამოხატული ნაოჭები კანის დაბერების ნიშანია. კრემები და სახის ნიღბები აქ არ გამოგადგებათ –
რა თქმა უნდა, კანს უფრო რბილს და ელასტიკურს გახდის, მაგრამ პირვანდელ ფორმას არ დაუბრუნებს. ამისთვის შემუშავებულია ბოტოქსის სპეციალური ინექციები, რომლებიც კანს უბრუნებს ახალგაზრდობას და ელასტიკურობას.
შედეგი დიდხანს გაგყვებათ, თუ დაიცავთ სახის იმ უბნის მოვლის ძირითად წესებს, სადაც ბოტოქსი გაიკეთეთ. ნეგატიური შედეგების თავიდან ასაცილებლად, პროცედურის დასრულებიდან პირველი ორი საათის განმავლობაში არ უნდა დაწვეთ და არც კი დაიხაროთ.
იმ შემთხვევაში, თუ ბოტოქსის ინექცია გაკეთდა თვალების მიმდებარე მიდამოზე, პირველ ორ კვირაში უმჯობესია შეზღუდოთ სითხის მიღება, განსაკუთრებით საღამოს. გარდა ამისა, სასარგებლო იქნება მარილიანი და ცხარე საკვების თავიდან აცილება, რომელსაც შეუძლია ორგანიზმში წყლის შეკავება, რაც იწვევს შეშუპებას.
თუ ინექცია გაკეთდა ნასოლაბიალურ ნაკეცებში ან ტუჩის მიდამოში, კვირა-ნახევრის განმავლობაში უნდა მოერიდოთ სტომატოლოგთან ვიზიტს და ასევე, არ გააღოთ პირი ძალიან ფართოდ. თუ ტკივილი ძლიერია, რა თქმა უნდა, შეგიძლიათ მიმართოთ სტომატოლოგს, მაგრამ მოგიწევთ თავი შეიკავოთ კოსმეტიკური პროცედურების ჩატარებისგან.
პირველი ბოტოქსის ინექცია გრძელდება ექვსი თვის განმავლობაში. ამ პერიოდის მანძილზე თქვენ კვლავ მოგიწევთ სიფრთხილის ზომების დაცვა. მაგალითად, არავითარ შემთხვევაში არ უნდა გაიკეთოთ ხელით სახის მასაჟი, მიკროდინების თერაპია ან მიოსტიმულაცია ექვსი თვის განმავლობაში. გაითვალისწინეთ, რომ ნებისმიერმა ხანგრძლივმა ზემოქმედებამ კუნთებზე შეიძლება გამოიწვიოს უარყოფითი შედეგები!
როგორ უნდა მოიქცეთ თუ ბოტოქსის ინექცია ახალი გაკეთებული გაქვთ | შენი სილამაზე
ჩამოთვლილი წესებით ხელმძღვანელობით, შეგიძლიათ გაახანგრძლივოთ ბოტოქსის გამოყენების ეფექტი და მიაღწიოთ პრეპარატის უდიდეს ეფექტურობას. ბოტოქსი საშუალოდ ხუთ თვეს გრძელდება, რის შემდეგაც კუნთების აქტივობა აღდგება და სახეზე ნაოჭები კვლავ ჩნდება.