ქართველი წყვილები და მათი სამაგალითო სამეული ასე გამოიყურება:
ქართველი წყვილები – რომელთა ოჯახური თანაცხოვრება სამაგალითოა | შენი სილამაზე
გვანცა დარასელია და ვახო მჭედლიძე
გვანცა დარასელიამ რჩეულზე, ვახო მჭედლიძეზე იქორწინა. მათ ორი შვილი, ერეკლე და ლილე ჰყავთ. გვანცა სოციალურ ქსელში ხშირად აქვეყნებს შვილების ყოვედღიურობას და, როგორც თავადაც განმარტავს, მათ ცხოვრებაში აქტიურადაა ჩართული.
გიორგი მამარდაშვილისა და ელენე ეპიტაშვილის წყვილი
გიორგი მამარდაშვილსა და მის ოჯახს საზოგადოება კარგად იცნობს. ამ დროისთვის ყველაზე ძვირადღირებული მეკარე, საქართველოს კარის მცველი, მთელმა ქვეყანამ შეიყვარა, გიორგისა და მის უმშვენიერეს მეუღლეს სრულიად უცნობი ადამიანები კეთილ სურვილებს უგზავნიან სოციალური ქსელის მეშვეობით.
რუსა ჩაჩუა და დიმა ნაფეტვარიძე
ჩაჩუას მეორე მეუღლე  დიმა ნაფეტვარიძე გახდა. დიმა და რუსა 2014 წლიდან ერთად ცხოვრობენ და მათ ორი საერთო შვილი ჰყავთ. მათი თანაცხოვრება და იდილიური დამოკიდებულება ბევრი წყვილისათვის მისაბაძია.
თიკა ფაცაცია და დავით ანთელიძე
თიკა ფაცაციას მეუღლე ბიზნესმენი დავით ანთელიძეა. თიკამ დავითზე 17 წლის ასაკში იქორწინა. მეუღლე მასზე გაცილებით უფროსია. მათი სასიყვარულო ისტორია მრავალი წლის წინ დაიწყო, ჯერ კიდევ მაშინ, როცა თიკა მოდელი გახლდათ. იმ პერიოდში დავით ანთელიძე ამერიკაში ცხოვრობდა, ფაცაცია ტელევიზორში ნახა და თბილისში დაბრუნების შემდეგ გადაწყვიტა პირადად გაეცნო. წყვილს სამი ვაჟი ჰყავს.
ასეთი გახლავთ ქართველი წყვილები და მათი მცირერიცხოვანი სია რომელთა ოჯახური სიყვარული სამაგალითოა საზოგადოებაში.