მთავარიUncategorized„სამედიცინო აპარატურის არასწორი მართვა არის საშიში“ - გიორგი ფხაკაძე
„სამედიცინო აპარატურის არასწორი მართვა არის საშიში“ – გიორგი ფხაკაძე
საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ექსპერტი, ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის კონსულტანტი, ექიმი, აკრედიტაცია კანადას წარმომადგენელი საქართველოში გიორგი ფხაკაძე 2022 წლის 23 ნოემბერს ამბობდა, რომ სამედიცინო აპარატურის არასწორი მართვა არის საშიში.
„სამედიცინო აპარატურის არასწორი მართვა არის საშიში❗️❗️❗️
✅სავალდებულო სამედიცინო დაწესებულებების აკრედიტაცია 2025 წლიდან ითვალისწინებს ასევე სამედიცინო აპარატურის წესრიგში მოყვანას და სათანადო მართვას!
✅ᲡᲐᲥᲐᲠᲗᲕᲔᲚᲝᲡ ᲡᲐᲛᲔᲓᲘᲪᲘᲜᲝ ᲓᲐᲬᲔᲡᲔᲑᲣᲚᲔᲑᲔᲑᲘᲡ ᲓᲐᲛᲝᲣᲙᲘᲓᲔᲑᲔᲚᲘ ᲨᲔᲤᲐᲡᲔᲑᲘᲡᲐ ᲓᲐ ᲐᲙᲠᲔᲓᲘᲢᲐᲪᲘᲘᲡ ᲘᲜᲘᲪᲘᲐᲢᲘᲕის მე-2 სტანდარტი ითვალისწინებს: სამედიცინო აპარატურის მინიმალური სტანდარტს: https://www.accreditation.ge/healthcare-accreditation
✅გაიარეთ აკრედიტაცია ფრანგული ორგანიზაციის – „აკრედიტაცია საზღვრების გარეშე“ – 2022 წლამდე უფასოდ!
✅2023 წლიდან აკრედიტაცია იქნება ფასიანი!“ – ამბობდა გიორგი ფხაკაძე.
✅MRI accidents ???? !!! MRIs have a strong magnetic field, that’s why metal objects brought into the MRI room during scans could cause tragic accidents. This also includes implants and other metal objects in your body.
READ  აკრედიტაცია კანადა უყურებს პროცესს... რა კრიტერიუმები უნდა შეაფასოს შემფასებელმა კომისიამ?