მთავარიბლოგიყველაზე ტრენდული ფერები გაზაფხულის სეზონისთვის
ყველაზე ტრენდული ფერები გაზაფხულის სეზონისთვის
გაზაფხულის დადგომა ახალი შესაძლებლობების, ენერგიისა და ცხოვრების სიმსუბუქის დროა. ყოველწლიურად მოდის ახალი ფერების ტრენდები, რომლებიც განგებ შეირჩევა მოდის ინდუსტრიის წამყვანი სახეების მიერ.
გაზაფხულის სეზონზე რამდენიმე ფერი იქნება ყველაზე აქტუალური. ამ სტატიაში გადმოგვაქვს სწორედ ის ფერები, რომლებიც გაზაფხულის სეზონისთვის ტრენდული იქნება.
1. პასტელური ფერები
პასტელური ფერები ყოველთვის ასოცირდება გაზაფხულთან. ღია ვარდისფერი, მულტისფერი და სასაცილო ლურჯი – ეს ფერები განუმეორებლად ეხამება ბუნების აღორძინების პროცესს. ტონები, რომლებიც სუფთა, თბილი და მშვიდია, შესანიშნავად შეესაბამება ამ სეზონის სტილს.
2. ცოცხალი მწვანე
მწვანე ყოველთვის გამორჩეული ფერი იყო გაზაფხულში, მაგრამ წელს მას განსაკუთრებული ყურადღება ექცევა. მწვანე ტონები ასოცირდება ბუნების განვითარებასთან და წარმოადგენს განახლების სიმბოლოს. იმით, რომ მწვანე ფერი მთელს მსოფლიოში სხვადასხვა ტონალობით პოპულარულია, მისი გამოყენება ნებისმიერ სტილში შესანიშნავია.
3.  ყვითელი
კიდევ ერთი ფერი, რომელიც გაზაფხულზე განსაკუთრებით აქტუალური იქნება, ეს არის ყვითელი. ეს ნათელი, მზიანი ფერი უნიკალური სინათლის მატებაა და კარგად უხდება სხვადასხვა ტონალობას. საყვარელი სტილისტები ყვითელს დინამიზმისა და სიხარულის განსახიერებად მიიჩნევენ.
4. ზღვისფერი ლურჯი
ზაფხულის დაწყება და წყლის ელემენტთან დაკავშირება, ზღვისფერი მაინც ტრენდულ ფერად რჩება. ის იდეალურად უხდება თბილ ამინდს და ასოციაციებს სდებს წყლის მშვიდობიან ტალღებთან. ზღვის ბლუ პოპულარული იქნება როგორც მოდა, ასევე ინტერიერის დიზაინში.
5. შავი
შავი ფერი ყოველთვის კლასიკური და ელეგანტურია. გაზაფხულზე შავი კიდევ უფრო გამოირჩევა თავისი მინიატურული მშვენიერებით. მარტივი, მაგრამ ძალზედ დახვეწილი შავი ფერი დაამატებს ინდივიდუალურობას თქვენს გარდერობში.
მოდა ცვალებადია, მაგრამ ფერები ყოველთვის ფლობენ დიდ მნიშვნელობას. გაზაფხულის სეზონზე, მოდის ინდუსტრია გარდასახავს თქვენს გარეგნობას ახალ, მშვიდ და დამამშვიდებელ ტონალობებზე. თუკი დაიცავთ ზემოთ ჩამოთვლილ ფერებს, თქვენი სტილი და თვალი თვალშისაცემი იქნება!
ამ ფხალეულის მიღება გაზაფხულზე აუცილებელია – ნახეთ, რატომ!