საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ექსპერტი, ორგანიზაციის – „კანადა აკრედიტაციის“ ხელმძღვანელი გიორგი ფხაკაძე აცხადებს, რომ აკრედიტაცია კანადას მიერ აკრედიტირებული საავადმყოფო საქართველოში ასევე აძლევს მსოფლიოს წამყვანი ქვეყნების სამედიცინო უნივერსიტეტებთან აფილირებულ (გათანაბრებულ) დიპლომს, რომლებიც აღიარებულია ამ ქვეყნებში.
საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ექსპერტი, ორგანიზაციის – „კანადა აკრედიტაციის“ ხელმძღვანელი გიორგი ფხაკაძე წერს:
„აკრედიტაცია კანადას მიერ აკრედიტირებული საავადმყოფო საქართველოში ასევე აძლევს მსოფლიოს წამყვანი ქვეყნების სამედიცინო უნივერსიტეტებთან აფილირებულ (გათანაბრებულ) დიპლომს, რომლებიც აღიარებულია ამ ქვეყნებში.
მაგალითად ისრაელის ჯანდაცვის სამინისტროს მიერ (ბრძანება თანდართულია) დამტკიცებული ორგანიზაციების სია უცხოური საავადმყოფოების აკრედიტაციისთვის, რაც იმას ნიშნავს, რომ მათი კლინიკური ტრენინგი ასევე აკრედიტებულია:
USA – JCI (JOINT COMMISSION INTERNATIONAL)
Canada – AC (ACCREDITATION CANADA)
England – CHKS (HEALH & CARE STANDARDS)
Australia – ACHS (THE AUSTRALIAN COUNCIL OF HEALTH CARE STANDARDS)
Germany – DNV GL
საქართველოს ჯანდაცვის სამინისტროს მიერ აღიარებული სამედიცინო დაწესებულებების მააკრედიტირებული ორგანიზაციებიდან 3 არის ამ სიაში:
აკრედიტაცია კანადა ნიშნავს ხარისხი
თუ თქვენ საავადყოფოს ააქვს პრეტენზია, რომ ის არის ხარისხზე ორიენტირებული და პაციენტის უსაფრთხოება თქვენთვის არის პრიორიტეტი, დაგვიკავშირდით: info@accreditation.ge