„ჩაკეტვა, ალბათ, ვიღაცას აწყობს… რაც უფრო მეტი ადამიანი აიცრება, მით ნაკლები ამოჰყოფს თავს…“
პროფესორი, ორგანიზაცია – „აკრედიტაცია საზღვრების გარეშე“ ხელმძვანელი, გიორგი ფხაკაძე ვიდეომიმართვაში აცხადებსhttps://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=921944252049365
„რა აზრი აქვს ამ შეზღუდვებს? ეს არის „პაკაზუხობა.” საქართველოში არის პაკაზუხა შეზღუდვები, თუ აკეთებ, გააკეთე. თუ არ გაქვს ამის თავი, უთხარი ადამიანებს, – ვერაფერს ვერ აკეთებ. სახელმწიფო გეუბნებათ, – თავში ქვა გიხლიათო. სახელმწიფომ მიაგდო საქართველოს მოქალაქეები. ჩემზე უკეთესად იციან, რა არის გასაკეთებელი.
ყველამ ერთად უნდა გავაკეთოთ ყველაფერი, რომ ამ ქვეყნის ჩაკეტვის საშუალება არავის არ მივცეთ. თქვენ გინდათ, რომ ქვეყანა ჩაიკეტოს? მე არ მინდა! ქვეყანა რომ არ ჩაიკეტოს, უნდა ავიცრათ „ფაიზერით“ და მორჩა! რაც უფრო მეტი ადამიანი აიცრება, მით ნაკლები ამოჰყოფს თავს რეანიმაციულ განყოფილებაში. ვერ იტყვიან, რომ ქვეყანა უნდა ჩაკეტონ. ჩაკეტვა, ალბათ, ვიღაცას აწყობს. მე არ ვიცი, საღ ადამიანს ვის შეიძლება აწყობდეს ქვეყნის ჩაკეტვა?!“
ავტორი: ირინა დათაშვილი #datashvil.