მთავარიბლოგიდღეს არის საქართველოს ჯანდაცვის სისტემის დაბადების დღე!
დღეს არის საქართველოს ჯანდაცვის სისტემის დაბადების დღე!
გილოცავთ, დღეს ქვეყანამ გაიმარჯვა!
ჯანდაცვის მინისტრის ბრძანებით, 2025 წლიდან ყველა სამედიცინო დაწესებულებამ, რომელიც თუნდაც 1 თეთრს ღებულობს სახელმწიფოსგან, უნდა გაიაროს დამოუკიდებელი საერთაშორისო ორგანიზაციის აკრედიტაცია!
აკრედიტაციის გავლა ნიშნავს, რომ სამედიცინო დაწესებულებებში არ იქნებიან ვირთხები და ქვეწარმავლები, ხოლო შიდა ჰოსპიტალური ინფექციების დონე იქნება საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისი!
ეს არის ყველაზე გამბედავი და რევოლუციური გადაწყვეტილება საქართველოს უახლეს ისტორიაში! ამ გადაწყვეტილების მიღება ნიშნავს საქართველოს ჯანდაცვის სისტემის დაბადების დღეს! დიახ, აქ საუბარია საქართველოში საერთაშორისო სისტემის ჩამოყალიბებაზე. იმედია, ყველა პოლიტიკური პარტია ამ საკითხის პოლიტიზებისგან თავს შეიკავებს. ეს არის საერთო ეროვნული საქმე, რომელიც მნიშვნელოვანია არა მარტო დღეს, არამედ ჩვენს მომავალ თაობებს დაუტოვებს გამართულ ჯანდაცვის სისტემას. ყველას გილოცავთ!
#drpkhakadze #გიორგიფხაკაძე World Health Organization Georgia ·
ჯანმრთელობის მსოფლიო ორგანიზაცია საქართველოში სამედიცინო და ფარმაცევტული საქმიანობის რეგულირების სააგენტო დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტრო დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრი • NCDC & PH საქართველოს ჯანმრთელობის ფედერაცია • Health Federation of Georgia საქართველოს მთავრობა ჯიპიაი ჰოლდინგი • GPI Holding ავერსის კლინიკა • Aversi Clinic ევექსი კლინიკები • Evex Clinics Geo Hospitals • ჯეო ჰოსპიტალსი რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრი დღეს არის საქართველოს ჯანდაცვის სისტემის დაბადების დღე