მთავარიბლოგიეს არის ფანტასტიკური სტატია, Covid– ის „კვლევითი ქაოსის” გარშემო – რა ინფორმაციას...
ეს არის ფანტასტიკური სტატია, Covid– ის „კვლევითი ქაოსის” გარშემო – რა ინფორმაციას ავრცელებს…
პროფესორი, დიპლომირებული მედიკოსი (MD), ჯანდაცვის მაგისტრატურა (MPH), მედიცინის დოქტორი (PhD), საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ექსპერტი, გაეროს გენერალური მდივნის და ვაქცინებისა და იმუნიზაციების გლობალური ალიანსის (GAVI) მრჩეველი გიორგი ფხაკაძე ტრადიციულ ლაივ- ჩართვებში ყოველდღიურად აწვდის ინფორმაციას საზოგადოებას ეპიდვითარებასა და ვაქცინაციასთან დაკავშირებით.
ბოლო პერიოდში, ვაქცინების შესახებ მისმა საუბარმა საზოგადოების ნაწილის კრიტიკა გამოიწვია.
აღსანიშნავია ის ფაქტი, რომ საზოგადოების ნაწილი ნეგატიურად იღებს იმ ინფორმაციას, რასაც გიორგი ფხაკაძე ვაქცინების ხარისხზე ავრცელებს.
რამდენიმე წუთის წინ ფხაკაძემ გამოაქვეყნა ჯანმოს ვებგვერზე გამოქვეყნებული სტატია, რომელიც სინოფარმის ვაქცინას ეხება.
„ეს არის ფანტასტიკური სტატია, Covid– ის „კვლევითი ქაოსის” გარშემო. არსებული პრობლემების საუკეთესო შეჯამებისა, რომელიც დღემდე შემხვედრია.
განიხილავს დაბალი სიმძლავრის კლინიკური კვლევების და ცუდი მტკიცებულებების სინთეზების გავრცელებას სიღრმისეულად და, ასევე, ყველასთვის გასაგები ენით:
“ამ წლის დასაწყისში, რადამ აღმოაჩინა 30 სისტემატური მიმოხილვა აღმდგენი პლაზმისთვის მხოლოდ 11 კლინიკურ კვლევაზე დაყრდნობით, და არცერთ მიმოხილვაში არ იყო მოცემული ყველა საცდელი პერიოდი. მან 100-ზე მეტი დათვალა ჰიდროქსიქლოროქინზე და ეს ყველაფერი მოძველებულია. არაადეკვატური და სავარაუდოდ, ძალისხმევის მცდელობა, გაორება”- ამბობს გრიმშოუ.
აქ არის “ხმაურის სიგნალის” ფუნდამენტური პრობლემა“, წერს ფხაკაძე.
წყარო: https://old.primetime.ge/es-aris-fantastikuri-statia-covid-is-kvleviti-qaosis-garshemo-ra-informatsias-avrtselebs-giorgi-fkhakadze/