არ დაგავიწყდეთ სახლიდან გასვლისას მზისგან დამცავი კრემის წასმა და დილის და საღამოს რუტინას დაამატეთ დამატენიანებელი შრატი. მაკიაჟის მოსაშორებლად გამოიყენეთ ჰიდროფილური ზეთი.
ბევრი უგულებელყოფს მატონიზირებელს, მაგრამ ამაოდ, რადგან მას აქვს ფორების გამკვრივების, ტოქსინების მოცილების და კანის ბალანსის აღდგენის უნარი. მოძებნეთ ანტიოქსიდანტებზე დაფუძნებული პროდუქტები, რომლებიც აბალანსებს pH-ს 5.5-მდე, რაც იდეალურია. მატონიზირებელი საშუალება ასევე ამზადებს კანს შრატის გამოყენებისთვის, მოქმედებს როგორც “გამტარი” მისთვის: ასე აღწევს სასარგებლო ნივთიერებები ღრმა ფენებში.
ჰიალურონის მჟავა: გახდის კანს ელასტიკურს და დაეხმარება გაუმკლავდეს ეპიდერმისის ზედა ფენების გაუწყლოებას.
რეტინოლი (A ვიტამინის ფორმა): დაბერების საწინააღმდეგო ინგრედიენტი, რომელიც ხელს უწყობს ფორების შემცირებას და პიგმენტაციას.
PHA/BHA/AHA: ამქერცლავი მჟავები, რომლებიც აუმჯობესებენ კანის ტექსტურას და ბალანსს.
სალიცილის მჟავა: კლავს ბაქტერიებს და ხსნის მინარევებს ფორებში, რამაც შეიძლება გამოიწვიოს გამონაყარი და შავი წერტილები.
ფერულის მჟავა (შეიცავს C + E ვიტამინს):ანტიოქსიდანტი, რომელიც ხელს უწყობს კოლაგენის გამომუშავებას და ათანაბრებს კანის ტონს.