არსებობენ ქალები, ვინც მარტივად და მართლაც იდეალურად იკეთებს მაკიაჟს, მაგრამ ბევრისთვის ეს პრობლემაა.
მაშ, როგორ უნდა გავიკეთოთ სწორად თვალის იდეალური მაკიაჟი?
ვიწყებთ გაწმენდით.
ეს ეტაპი ეხება არა მხოლოდ თვალებს, არამედ მთელ სახეს. იქამდე, სანამ მაკიაჟს წავისვამდეთ სახეზე და კერძოდ კი თვალებზე, აუცილებელია, ჩავიტაროთ კანის გასუფთავების პროცედურა. ამისათვის გამოიყენეთ გამწმენდი ტონიკი, კრემი ან დასაბანი გელი. რაც შეეხება თვალის ირგვლივ ტერიტორიას, ის ფაქიზად უნდა შეიმშრალოთ ხელსახოცით და არა პირსახოცით.
გაწმენდის შემდეგ თვალის ირგვლივ ვისვამთ მკვებავ კრემს და ველოდებით მის მთლიანად შეწოვას. შემდეგ თვალის ირგვლივ მიდამოზე ვისვამთ ტონალურ კრემს.
ჩრდილების გაკეთება.
ჩრდილების წასმა შეგვიძლია სხვადასხვაგვარი ფუნჯით, რომლებიც თვალის მაკიაჟისთვის არის განკუთვნილი, ან აპლიკატორით. თუ ფუნჯს მიანიჭებთ უპირატესობას, მაშინ აირჩიეთ არა წახნაგური წვერით, არამედ გაშლილი. თუ თხევად ჩრდილებს იკეთებთ, შეგიძლიათ გამოიყენოთ თითების ბალიშები.
ჩრდილები უნდა წაისვათ შემდეგი მიმართულებით: ქუთუთოს გარე ნაპირიდან თვალის შიდა კუთხისკენ.
თვალის ჩრდილები ყველაზე მეტად გამოკვეთს თქვენს მაკიაჟსა და სილამაზეს, ამიტომ ყურადღება მიაქციეთ მის სწორ წასმის ტექნიკასა და გადანაწილებას.