მთავარიბლოგი„პაციენტს, რომელიც გარდაიცვალა, ვაქცინა რომ არ გაეკეთებინა, უფრო მწარე, რთული და მძიმე...
„პაციენტს, რომელიც გარდაიცვალა, ვაქცინა რომ არ გაეკეთებინა, უფრო მწარე, რთული და მძიმე სიკვდილი…
ჯანდაცვის დამოუკიდებელი ექსპერტი გიორგი ფხაკაძე ქვეყანაში ყველაზე სადავო საკითხს, ორჯერადად ვაქცინირებულების გარდაცვალების შემთხვევებს ეხმაურება. მისი განმარტებით, ვაქცინა ადამიანს 100%-ით ვერ იცავს, შესაბამისად, ლეტალური შემთხვევებიც ფიქსირდება.
„ორჯერადად ვაქცინირებული ადამიანების გარდაცვალება შესაძლებელია. ამის შანსია 0,01%/ ეს კი არ ნიშნავს რომ ვაქცინამ მოკლა, ეს ნიშნავს, რომ ის ადამიანი ვაქცინამ ვერ დაიცვა, რადგან ყველას ვერ იცავს, რადგან ისეთი მძიმე დაავადება მიმდინარეობდა, რომ ვაქცინამ მაქსიმალური გააკეთა, რისი გაკეთებაც შეიძლებოდა.
პაციენტს, რომელიც გარდაიცვალა, ვაქცინა რომ არ გაეკეთებინა, უფრო მწარე, რთული და მძიმე სიკვდილი ექნებოდა“, – განაცხადა გიორგი ფხაკაძემ.
წყარო: https://www.alia.ge/patsients-romelits-gardaitsvala-vaqtsina-rom-ar-gaekethebina-uphro-mtsare-rthuli-da-mdzime-sikvdili-eqneboda-phkhakadzis-utsnauri-daskvna/