მთავარიბლოგინაძვის ხის მორთვა აქციეთ ნამდვილ ოჯახურ დღესასწაულად
ნაძვის ხის მორთვა აქციეთ ნამდვილ ოჯახურ დღესასწაულად
ნაძვის ხის მორთვა ერთ-ერთი ყველაზე სასიამოვნო მომენტია საახალწლო მზადების პერიოდში. ეს პროცესი შეიძლება რუტინული საქმიანობიდან ნამდვილ ჯადოსნურ რიტუალად აქციოთ, რომელიც ოჯახს და მეგობრებს გააერთიანებს.
ნაძვის ხის მორთვა როგორც ტრადიცია სათავეს მე-16 საუკუნის გერმანიიდან იღებს, სადაც მორთული ხეები სახლში საახალწლო დღესასწაულებისთვის შემოჰქონდათ. ეს იყო ცხოვრების აღორძინებისა და კეთილდღეობის სიმბოლო. ტრადიცია სწრაფად გავრცელდა ევროპასა და სხვა ქვეყნებში და დღეს ნაძვის ხე საახალწლო სიხარულის მთავარი სიმბოლოა.
გაინტერესებთ, როგორ შექმნათ განსაკუთრებული და თბილი ატმოსფერო?
მუსიკა მნიშვნელოვან როლს ასრულებს საახალწლო ატმოსფეროს შექმნაში. ჩართეთ თქვენი საყვარელი საშობაო მელოდიები, როგორიცაა „Jingle Bells“ ან „Silent Night“. youtube-ზე მოძებნეთ საშობაო სიმღერების „ფლეილისტი“. თუ მუსიკა საკმარისი არ არის, შეგიძლიათ ფილმიც ჩართოთ ფონად, მაგალითად „Home Alone“. ასე, მყუდრო და სადღესასწაულო განწყობა გარანტირებული იქნება!
ნაძვის ხის მორთვა შეიძლება საერთო საქმიანობად აქციოთ. თითოეულ წევრს მიეცით თავისი როლი: ერთმა სათამაშოები შეარჩიოს, მეორემ განათებები გაანაწილოს, ხოლო ბავშვებმა თავიანთი საყვარელი დეკორაციები დაამაგრონ. ამ პროცესში ერთმანეთს დაეხმარეთ და ისიამოვნეთ საერთო საქმით.
ცხელი შოკოლადი ზამთრის დღესასწაულების განუყოფელი ნაწილია. სანტას საყვარელი სასმელი ნამდვილად ქმნის დღესასწაულის ჯადოსნურ ატმოსფეროს, რომელიც ნაძვის ხის მორთვის პროცესს განსაკუთრებულობას შემატებს.
ნაძვის ხე ყოველთვის იყო ბავშვობის ჯადოსნური მოგონებების მთავარი გმირი, რომლის გარშემოც დღესასწაულის ყველაზე თბილი და ემოციური მომენტები გროვდებოდა. ყოველ ნაძვის ხეს განსაკუთრებული ისტორია უკავშირდება.